Thom Yorke nuk do të jetë në ceremoninë e përurimit të yllit të Radiohead në Rock and Roll Hall Of Fame

7:20 pm 09.01.19

Thom YorkeFrontmeni i Radiohead Thom Yorke ka konfirmuar se ai nuk ka ndërmend të marrë pjesë në ceremoninë e induksionit të grupit Radiohead në Rock and Roll Hall of Fame në mars. Radiohead janë midis 7 yjeve që janë shpallur si indent për vitin 2019, në ceremoninë zyrtare që do të mbahet në Qendrën Barclays në Bruklin më 29 mars.

Yorke tani ka komentuar mbi yllin e grupit, duke i thënë Variety se ai dhe shokët e tij të grupit kanë qenë prej kohësh “shumë kundër” kur është fjala për t’u njohur nga organizatat çmim-dhuruese si Rock and Roll Hall of Fame.Thom Yorke

“Pra, ne nuk duam të ofendojmë askënd. Ne vetëm thjesht nuk e kuptojmë fare. Ne e kemi shpjeguar ketë, kështu që jemi në rregull “, tha ai. “Por ne nuk e kuptojmë RRHF si popull anglez. “Unë mendoj se problemi ynë është se çdo ceremoni shpërblimi në Britani të Madhe është një katastrofë. Ne u rritëm me BritAwards, me të cilën nuk dëshiron të përfshihesh me ta”, tha ai duke qeshur. “Pra, po, ne nuk e dimë vërtet se çfarë duhet të bëjmë me këtë çmim”.

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM