Steve Angello – ‘Freedom’ (ft. Pusha T)

7:07 pm 20.10.17

 

Steve Angello ka lëshuar videospotin për këngën ‘Freedom’.

Kënga është një bashkëpunim i ish-muzicientin nga Swedish House Mafia me reperin Pusha T.

Videoja karakterizohet nga ngjyrat zi dhe bardhë, derisa në të paraqitet një person që vrapon pa kuptuar arsyet se pse, derisa përcillet nga kamerat.

Videoja për ‘Freedom’ është punuar nga Alexandar Wessely.

Kënga është pjesë e EP-së Inferno Chapter II që Angello e nxorri pas Genesis Chapter I.

 

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM