Space X lanson edhe një raketë në hapësirë

5:54 pm 04.12.18

Image result for space x

SpaceX, kompania private e hapësirës së hapur e themeluar nga Elon Musk, lëshoi ​​një raketë Falcon 9 për herë të tretë, duke shënuar për herë të parë në historinë e SpaceX se ata arritën të fluturonin në të njëjtën mision të veçantë.

Raketa mori fluturimin nga baza ajrore e Vandenberg në Kaliforni në orën 13:34 të ET. Ky Falcon 9 kishte fluturuar më parë dy satelitë të komunikimit për orbitë në dy misione të ndryshme.

Përforcuesi me përvojë më pas erdhi për një ulje të përsosur të fotografive në një anije me rruge të vendosur në Oqeanin Paqësor.

Kompania shpreson se fazat e para të raketës Falcon 9 do të jenë në gjendje të fluturojnë në hapësirë ​​dhe të kthehen së paku 10 herë, të gjitha në emër të zvogëlimit të kostos së qasjes në hapësirë.

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM