Shpend Ahmeti merr përkrahjen e AKR-së për balotazhin

11:14 am 08.11.17

 

Aleanca Kosova e Re është pajtuar që në raundin e balotazhit për zgjedhjen e kryetarit të Prishtinës të përkrah kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmetin.

Në konferencën për media dolën dy Pacolli dhe Ahmeti të cilët pohuan se janë marrë vesh për bashkëpunim në garën për Prishtinën kundër kandidatit të LDK’së, Arban Abrashi.

Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se më këtë marrëveshje do të vazhdojnë bashkëpunimin dhe më këtë do të krijojnë shumicën në asamble, transmeton gazeta Express.

Ai ka thënë se janë dakorduar për program të përbashkët.

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM