SHBA ofrojnë përkrahje në dialogun Kosovë-Serbi

3:08 pm 06.10.17

 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehur gatishmëri të ofrojnë përkrahje në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

“Ne do të punojmë nga afër me ekipin e Përfaqësueses së Lartë Mogerini lidhur me atë se si të ofrohet përkrahje më e fuqishme për procesin e dialogut” thuhet nga Ambasada Amerikane, transmeton gazeta Zëri.

Reagimi i SHBA-ve vjen pas kërkesës së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, që edhe këta të fundit të përfshihen në bisedimet që po zhvillohen mes dy vendeve në Bruksel.

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM