Run The Jewels – ‘Don’t Get Captured’

4:46 pm 06.07.17

Run the Jewels kanë nxjerrë singlin më të ri, ‘Don’t Get Captured’.

Kënga është pjesë e albumit të ri RTJ3. Videoja për te është punuar nga Chris Hopewell (i cili kishte bërë edhe videon për këngën ‘Burn the Witch’ nga Radiohead).

Në videon e ‘Don’t Get Captured’ paraqiten Killer Mike dhe El-P në formë të animuar.

Përveç albumit të ri, Run the Jewels së fundmi ishin pjesë e këngën ‘Chase Me’ nga Danger Mouse.

 

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM