Publikohet lista e artistave pjesmarrës për festivalin Primavera Sound 2019: Cardi B, Tame Impala, Stereolab, Solange në mesin e performuesve.

10:33 am 06.12.18

Primavera Sound ka zbuluar listën e pjesmarrësve për vitin 2019, performuesit kryesorë të këti festivali do të jenë Solange, Tame Impala, Cardi B, J Balvin, Erykah Badu, Future, Janelle Monáe, Nas, and Rosalía.

 

Përderisa pjesë e listës së publikar janë edhe Mac DeMarco, FKA twigs, Liz Phair, Robyn, Carly Rae Jepsen, 070 Shake, James Blake, Danny Brown, Slowthai, Snail Mail, Interpol, Suede, Kali Uchis, dhe Stereolab të cilët do të kenë edhe paraqitjen e parë që nga vitit 2009.

 

Gjysma e pjesmarrësve nga 226 gjithsej, janë të gjinisë femrore.

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM