Protesta në Shkup, kundër ndryshimit të emrit

8:14 pm 17.06.18

 

Protesta kundër marrëveshjes për emrin midis Maqedonisë dhe Greqisë u përshkallëzua të dielën mbrëma në dhunë mes policisë dhe një grupi të protestuesve, të cilët tentuan të thyejnë kordonin policor para Kuvendit të Maqedonisë.

Forcat e ndërhyrjes së shpejtë përdorën gazin lotsjellës dhe bomba paralizuese për t’i shpërndarë demonstruesit, transmeton Radio Evropa e Lirë.

Nuk ka informacione për të plagosur, ndërkohë që objekti i Kuvendit është blinduar nga forca të shumta policore.

 

…lexo artikullin e plotë

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM