Plazhet më të mira për vitin 2017  (foto)

10:28 am 22.02.17

Webfaqja TripAdvisor, që merret me këshilla dhe sugjerime për gjithë ata që planifikojnë udhëtime nëpër vende të ndryshme të botës, ka krijuar një listë me vendet që ofrojnë plazhet më të mira, sipas faqes, për muajt e kësaj vere.

Në listë bëjnë pjesë padyshim Brazili, derisa aty është futur edhe Kuba, e cila pas relaksimit të situatës politike pritet të jetë një destinacion i preferuar i më shumë vizitorëve gjatë vitit 2017.

 

Baia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazil
1

 

Ishujt Turks and Caicos në Bahamas
2

 

Eagle Beach, Aruba, Karaibe
3

 

Playa Paraiso, Cayo Largo, Kubë
4

 

Siesta Beach, Siesta Key, Florida, SHBA
5

 

La Concha Beach, San Sebastian, Spanjë
6

 

Playa Norte, Isla Mujeres, Meksikë
7

 

Ishulli Havelock , Indi
8

 

Elafonissi Beach, Kretë, Greqi
9

 

Anse Lazio Praslin Island, Seychelles
10

 

Flamenco Beach, Puerto Riko
11

 

Bavaro Beach, Punta Cana, Republika Dominikane
12

 

Seven Mile Beach, XHamajka
13

 

Whitehaven Beach, Whitsunday Island, Queensland, Australi
14

 

Fig Tree Bay, Protaras, Qipro
15

 

West Bay Beach, Honduras
16

 

Camp`s Bay Beach, Camps Bay, Western Cape, Afrika Jugut
17

 

Playa Manuel Antonio, Kosta Rika
18

 

White Beach, Boracay, Visayas, Filipine
19

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM