Parisi mbyllet: Dyqane, restorane dhe muze mbyllen shkaku i protestave të reja

10:10 am 07.12.18

Roads leading to the famous Arc de Triomphe were closed

Policia e Parisit i ka nxitur dyqanet dhe restoranet afër sheshit Champs-Elysees të mbyllen shkaku i protestave të reja që po organizohen kunder presidentit Emmanuel Macron.
Autoritetet paralajmëruan se këto protesta do të nxisin dhunë dhe trazira të mëdha.
Protestat u organizuan shkaku i taksës së naftës nga qeveria e presidentit Macron, dhe këto trazira janë ndër më të mëdhatë që qyteti ka parë ndonjëherë, me 130 të lënduar dhe mbi 300 të arrestuar.

Të mërkuren presidenti Macron vendosi të heq dorë nga taksa, mirëpo pritestat po vazhdojnë dhe shkaku i tyre janë kosto e jetës dhe se presidenti nuk është në komunikim me njerëzit e rëndomtë.

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM