Ozzy Osbourne trajtohet në intenzivë, mjekët kanë frikë nga pneumonia

4:58 pm 11.02.19

Ozzy Osbourne është trajtuar në kujdesin intenziv nga frika se mund të zhvillojë pneumoni, kanë raportuar mediat. Ish këngëtari Black Sabbath e shtyu turneun e tij të ardhshëm në Mbretërinë e Bashkuar për shkak të gripit. Më vonë atij iu zhvillua bronkit dhe u dërgua në spital nga mjekët e tij.

Sipas Sun, një burim tha: “Mjekët kishin frikë se mund ti shkaktohej pneumoni, që për një person mbi 70 vjeç, mund të jetë fatale. Kjo shkaktoi shumë panik në mesin e atyre që ishin më të afërt me Ozyn, por mjekët i siguruan të gjithë se ai është në duart më të mira të mundshme.

“Ozzy është një luftëtar dhe po përmirësohet çdo ditë. Më e keqja ka kaluar, ai përsëri po qesh dhe ai nuk mund të presë që të kthehet në skenë “. Osbourne është shtruar në spital për 11 ditët e fundit. Ai thuhet se do të lirohet javën e ardhshme.

Duke folur për datat e shtyra të turneut muajin e kaluar, ylli tha: “Unë jam tërësisht i shkatërruar për shkak të shtyrjes së datave evropiane të turneut tim. Së pari infeksioni ‘staph’ në gishtin tim dhe tani gripi dhe bronkiti. Unë dua tu kërkoj falje të gjithë fansave të mi, të cilët kanë qenë kaq besnikë me vite, grupi im, ekipi im, më falni që ju kam lënë në baltë “. Ai shtoi: “Megjithatë, premtoj se turneu me Judas Priest do të përfundojë. Është duke u riplanifikuar tani për të filluar në shtator. Përsëri, u kërkoj falje të gjithëve. Zoti bekofte.Ju dua, Ozzy. “/UrbanFm/

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM