Momentet më të fuqishme në fotojournalizëm në vitin 2018

7:07 pm 28.12.18

Photo by Suvra Kanti Das. Courtesy of Suvra Kanti.

Photojournalisti Shahidul Alam është heshtur gjatë një paraqitje në gjykatë

Photo by Jesco Denzel/Bundesregierung via Getty Images.

Angela Merkel shikon Donald Trump në samitin e G7

Photo by Damir Sagolj/Reuters.

Koreja e Veriut dërgon një delegacion të tifozeve në Olimpiadën Dimërore në Korenë e Jugut

Photo by Win McNamee/Getty Images.

Dr Christine Blasey Ford dëshmon në seancën e Senatit të gjyqtarit Brett Kavanaugh

Photo by Tyler Hicks/The New York Times/Redux.

New York Times dhe revista New York Times botojnë tregime mbi krizën në Jemen

Photo by Go Nakamura/Reuters.

Neonazistët në Amerikë djegin një svastikë pas mbajtjes së një tubimi në Newnan të Georgias

Photo by Ami Vitale/Nat Geo Image Collection.

Rinoqeronti i fundit i bardhë  vdes në Kenia

Photo by Mustafa Hassona/Anadolu Agency/Getty Images.

Një fotografi e një demonstruesi palestinez
Photo by Alejandro Pagni/AFP/Getty Images.

Gratë në Buenos Aires vishen si shërbëtore nga storja dystopiane e Margaret Atwood ‘The Handsmaids Tale’

Photo by Ivor Prickett. Courtesy of Ivor Prickett.

Pas ISISi është mundur në Mosul, parqet , jeta e natës, dhe festimet kthehen në qytet

Photo by Veronique de Viguerie/Getty Images.

Protestuesit parisienë përleshen me policinë në krye të Arc de Triomphe

Photo by John Moore/Getty Images.

Një fotografi e një vajze të vogël hondurane pranë kufirit amerikan-Meksikë

Photo courtesy of The New York times/Redux.

Të rinjtë e Venezuelës shkojnë përpara në një vend në krizë

Photo by Justin Borja. Courtesy of Justin Borja.

Një raketë SpaceX Falcon 9 ndriçon qiellin mbi Kaliforninë qendrore

Photo by Tasneem Alsultan/The New York Times/Redux.

Gratë saudite lejohen të vozisin për herë të parë në më shumë se gjysmë shekulli

Photo by Kim Kyung-Hoon/Reuters.

Një nënë dhe dy fëmijët e saj ikin nga gazi lotsjellës i vendosur në kufirin amerikan-Meksikë

Photo by Eric Miller/Reuters.

Somalezja-amerikane Ilhan Omar zgjidhet në Dhomën e Përfaqësuesve të Minesotës

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM