MGMT – ‘Hand It Over’

4:03 pm 05.01.18

 

MGMT kanë lëshuar singlin e ri, ‘Hand It Over’, këngë kjo e treta që lansohet nga albumi i ri Little Dark Age.

Kënga që mund ta dëgjoni më poshtë përmban tinguj psychedelic dhe vjen pas dy këngëve të tjera që bendi lëshoi gjatë vitit të kaluar nga albumi i ri.

Albumi Little Dark Age ende nuk ka një datë zyrtare se kur do të dal, por mediat kanë raportuar se kjo mund të ndodh gjatë muajit shkurt.

Disa detaje janë bërë të ditura gjatë muajit dhjetor dhe tani dihet se në albumin e katërt nga MGMT do të ketë bashkëpunime me Ariel Pink dhe Connan Mockasin.

 

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM