Mbi 800 vjedhje brenda dy muajve të parë të vitit

5:17 pm 13.03.18

 

Gjatë dy muajve të parë të vitit 2018 janë raportuar mbi 800 raste të vjedhjeve, në shtëpi banimi, dyqane apo vetura.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovë, Daut Hoxha në një prononcim për Radion Evropa e Lirë tha se rastet e vjedhjeve trajtohen konform kodit dhe procedurës penale të Kosovës, kompletohen nga hetuesit kompetentë dhe u përcillen organeve të drejtësisë për vendime të mëtejme.

Por, pavarësisht shifrave dhe statistikave policore, ekspertët e fushës së sigurisë mendojnë se rastet e vjedhjeve nëpër pronat e qytetarëve, nuk po trajtohet aq sa duhet nga institucionet kompetente.

 

…lexo artikullin e plotë

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM