Macklemore – ‘Glorious’ (ft  Skylar Grey)

9:10 pm 15.06.17

Macklemore ka postuar këngën e tij më të re, ‘Glorious’.

Kënga pritet të jetë në albumin e ri të këngëtarit. Ajo përbëhet edhe nga vokali i Skylar Grey, derisa në të ka bashkëpunuar edhe Josh “Budo” Karp.

‘Glorious’ është një ode për një fillim të ri dhe për të përqafuar jetën, shkruan RollingStone.

Kënga më e re nga Macklemore vjen pas dy këngëve solo që këngëtari i lëshoi më herët, ‘Wednesday Morning’ dhe ‘Drug Dealer’. Për këto dy këngë ende nuk dihet nëse do të jenë në albumin e ri të këngëtarit.

 

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM