Lista Serbe: Votojmë kryeparlamentarin, për qeverinë konsultohemi me Vuçiqin

10:21 am 07.09.17

 

Deputeti i Listës Serbe, Igor Simiq, tha se Lista Serbe mbështet zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit të Kosovës.

Ndërsa sa i përket votimit për formimin e Qeverisë së Kosovës, ai tha se vendimi do të merret pas konsultimeve me zyrtarët e lartë të Serbisë, transmeton gazeta Express.

“Në lidhje me formimin e Qeverisë ne do të vendosim pasi që do të konsultohemi me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe drejtorin e Zyrës për Kosovë dhe Metohi, Marko Gjuriq”, tha sot Simiq,

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM