LAA pret të krijoj qeverinë me Vetëvendosjen

10:21 am 20.07.17

 

Takimi i sotëm i koalicionit LDK-AKR-Alternativa ka konfirmuar qëndrimin e mëhershëm të këtyre partive të cilat kanë theksuar edhe njëherë se nuk do të ndahen dhe nuk do të ofrojnë vota për koalicionin PDK-AAK-Nisma.

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka thënë se kjo parti i mbetet besnike bashkimit me LDK-në, Alternativën dhe të tjerët, njofton Klan Kosova.

Ndërkohë, kryetari i LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se se koalicioni PAN është duke u munduar kot sepse nuk ka numrat për të krijuar Qeverinë.

Hoti ak thënë se presin që LDK dhe Vetëvendosja të bëjnë Qeverinë, pas dështimit të Haradinajt, transmeton Klan Kosova.

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM