Jack White tregon çka bënë para se të ngjitet në skenë

3:22 pm 08.03.17

jack

 

Dikur frontmeni i White Stripes, tani në karierë si solo-këngëtar, Jack White ka disa rituale që i bënë para se të dal në skenë për të kënduar.

Duke folur për The New Yorker, këngëtari ka treguar se çfarë bënë shpesh pak minuta para se të dal para publikut.

“Pi Red Bull, dhe një gotë whiskey. Rri në prapaskenë me një shkop bejsbolli dhe thyej gjëra.” ka thënë White.

“Më duhet të rris eksitimin.” ka shtuar ai.

Jack White tani gjendet në Nashville, Tennessee, ku është duke inçizuar albumin e tij të dytë si solo, pas atij të 2014-tës, Lazaretto.

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM