Ja emrat e përfshirë në albumin e ri të Gorillaz  (foto)

3:45 pm 19.03.17

Emrat e këngëve nga albumi i ri i Gorillaz janë duke qarkulluar nëpër internet pas pretendimeve nga faqja hasitleaked se ka arritur të siguroj një gjë të tillë.

Sipas kësaj faqeje, një kërkim në faqen e Phonographic Performance Limited ka rezultuar me “zbulimin” e disa këngëve të cilat janë regjistruar nën emrin e bendit Gorillaz. Aty bënë pjesë edhe kënga tanimë e lëshuar, ‘Hallelujah Money’.

Një lajm i tillë mbetet të konfirmohet, mirëpo siç mund ta shihni edhe në foton më poshtë, hasitleaked pretendon se ka gjetur emrat e artistëve që do të jenë pjesë e këtij albumi.

 

 

Zyrtarisht pak dihet rreth albumit të ri të Gorillaz, derisa javë më parë një fans tha se ka biseduar me Damon Albarn dhe se ky i fundit i ka thënë që albumi i ri është përfunduar.

 

Lista e këngëve:

Andromeda (Feat. D.R.A.M.)

Ascension (Feat. Vince Staples)

Busted And Blue

Carnival (Feat. Anthony Hamilton)

Charger (Feat. Grace Jones)

Circle Of Friendz (Feat. Brandon Markell Holmes)

Halfway To The Halfway House (Feat. Peven Everett)

Hallelujah Money (Feat. Benjamin Clementine)

Interlude: Elevator Going Up

Interlude: Penthouse

Interlude: Talk Radio

Interlude: The Elephant

Interlude: The Non-conformist Oath

Intro: I Switched My Robot Off

Let Me Out (Feat. Mavis Staples & Pusha T)

Momentz (Feat. De La Soul)

Out Of Body (Feat. Kilo Kish, Zebra Katz & Imani Voshana)

Saturnz Barz (Feat. Popcaan)

Sex Murder Party (Feat. Jamie Principle & Zebra Katz)

She’s My Collar (Feat. Kali Uchis)

Strobelite (Feat. Peven Everett)

Submission (Feat. Danny Brown & Kelela)

The Apprentice (Feat. Rag’n’bone Man, Zebra Katz & Ray BLK)

Ticker Tape (Feat. Carly Simon & Kali Uchis)

We Got The Power (Feat. Jehnny Beth)

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM