Idris Elba do ta zavendësojë Will Smith si Deadshot në Suicide Squad

11:27 am 08.03.19

Idris Elba thuhet se është duke diskutuar për të zëvendësuar Will Smithin si Deadshot në vazhdim të ardhshëm të Suicide Squad. Sipas The Hollywood Reporter, Elba është duke u rreshtuar nga Warner Bros pasi u konfirmua javën e kaluar se Smith nuk do të kthehet për vazhdim. Ndërsa përfshirja e Elbës ende nuk është konfirmuar zyrtarisht, burimet tregojnë se Elba u takua javën e kaluar me drejtorin e Guardians of the Galaxy, James Gunn, i cili po krijon filmin e ri të shtëpisë DC.

“Elba u takua me Gunn të premten dhe bisedimet filluan me studion,” tha një burim. Ata shtuan se “Elba ishte zgjedhja e parë dhe e vetme për Gunnin dhe studion”.

Idris Elba

Ky lajm vjen në mes të raporteve që Gunn do të marrë një drejtim të ri në filmin e ardhshëm të Suicide Squad. Është raportuar vitin e kaluar se Gunn është duke planifikuar një “dukje tërësisht të freskët” për filmin dhe do të jetë duke u fokusuar në një grup krejtësisht të ri karakteresh./UrbanFM/

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM