Hiqet nga nominimi për BAFTA regjisori i Bohemian Rhapsody

11:28 am 07.02.19

Bryan SingerRegjisori i Bohemian Rhapsody, Bryan Singer është hequr nga nominimet e Bafta për shkak të akuzave se abuzoi seksualisht me djem nën moshë. Bafta tha se filmit i tij Bohemian Rhapsody mbetet i nominuar për çmimin Outstanding British Film por nominimi i Singer u pezullua.

Pretendimet vijnë nga një artikull i publikuar në The Atlantic, i cili citon katër burra që thotë se nuk kanë folur publikisht më parë. 53-vjeçari mohon akuzat që i quan “shpifje homofobike”. Bafta Film Awards 2019 do zhvillohen në  Royal Albert Hall në Londër të dielën (10 shkurt). Akademia tha se pezullimi do vazhdojë derisa të zgjidhet çëshjta e akuzave.

Related image

Singer u shkarkua si regjisor i Bohemian Rhapsody tri javë para se të përfundonin xhirimet. Ai më parë ka qenë regjisor i filmave si si X-Men, Superman Returns dhe The Suspects Usual, për të cilin mori një nominim Bafta në vitin 1996.

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM