Emrat që do të jenë në ‘BBC Radio One Live Lounge’ gjatë muajit shtator

7:50 pm 26.07.17

 

BBC Radio One ka publikuar listën e emrave të këngëtarëve dhe grupeve që do të luajnë muzikë në edicionin e muajit shtator në ‘Live Lounge’.

Gjatë gjithë muajit shtator radioja britanike do të hap dyert për bendet dhe këngëtarët që të mbajnë koncerte në hapësirat e radios.

Lista këtë herë është mjaft e pasur, me emrat si London Grammar, Chris Martin, The xx, Rita Ora, Lorde, dhe Foo Fighters.

Përveç emisioneve në studion e radios në Londër, do të ketë edhe mysafirë që do të mbajnë koncerte të veçanta në Shtetet e Bashkuara, ku Foo Fighters do të luajnë në Los Angeles dhe frontmeni i Coldplay, Chris Martin do të performoj nga Malibu.

 

SEPTMBER
1 – Foo Fighters (Live from LA)
4 – Chris Martin of Coldplay (Live from Malibu)
5 – The Script
6 – The xx
7 – Thirty Seconds to Mars
8 – P!nk
11 – The Killers
12 – London Grammar
13 – Harry Styles
14 – Stormzy
15 – Miley Cyrus
18 – Rita Ora
19 – Wolf Alice
20 – George Ezra
21 – Rag’n’Bone Man
22 – JAY-Z
25 – Craig David
26 – Royal Blood
27 – Rudimental with James Arthur
28 – Lorde
29 – TBA

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM