Dua Lipa dhe Rita Ora garojnë për ‘dukjen më të mirë’ në MTV EMAs

6:43 pm 04.10.17

 

Çmimet për Muzikën në Evropë dhënë nga MTV (MTV EMAs) do të ndahen më 12 nëntor në Londër.

Listën e të nominuarve e dominon Taylor Swift me gjashtë nominime, dhe mund të thyej rekordin e më së shumti çmimeve të fituara brenda natës që deri tani mbahet nga Britney Spears dhe Lady Gaga.

Pas Swift, me pesë nominime është Shawn Mendes, derisa Kendrick Lamar dhe Ed Sheeran janë nga katër herë të nominuar.

Interesante do të jetë ndarja e çmimit për dukjen më të mirë (Best Look), ku përveç Harry Styles, Taylor Swift dhe ZAYN, në listë janë edhe dy kosovaret, Dua Lipa dhe Rita Ora.

Ora është e nominuar vetëm në këtë kategori, derisa Lipa edhe në dy të tjera, në Best New dhe Best UK & Ireland Act.

 

 

Më poshtë shihni komplet listën e të nominuarve:

 

 

BEST SONG

Clean Bandit – Rockabye ft. Sean Paul & Anne-Marie

DJ Khaled – Wild Thoughts ft. Rihanna, Bryson Tiller

Ed Sheeran – Shape of You

Luis Fonsi & Daddy Yankee – Despacito (Remix) ft. Justin Bieber

Shawn Mendes – There’s Nothing Holdin’ Me Back

 

BEST VIDEO

Foo Fighters – Run

Katy Perry – Bon Appétit ft. Migos

Kendrick Lamar – HUMBLE.

KYLE – iSpy ft. Lil Yachty

Taylor Swift – Look What You Made Me Do

 

BEST ARTIST

Ariana Grande

Ed Sheeran

Kendrick Lamar

Miley Cyrus

Shawn Mendes

Taylor Swift

 

BEST LOOK

Dua Lipa

Harry Styles

Rita Ora

Taylor Swift

ZAYN

 

BEST NEW

Dua Lipa

Julia Michaels

Khalid

KYLE

Rag‘n’Bone Man

 

BEST POP

Camila Cabello

Demi Lovato

Miley Cyrus

Shawn Mendes

Taylor Swift

 

BEST LIVE

Bruno Mars

Coldplay

Ed Sheeran

Eminem

U2

 

BEST ELECTRONIC

Calvin Harris

David Guetta

Major Lazer

Martin Garrix

The Chainsmokers

 

BEST ROCK

Coldplay

Foo Fighters

Royal Blood

The Killers

U2

 

BEST HIP HOP

Drake

Eminem

Future

Kendrick Lamar

Post Malone

 

BEST ALTERNATIVE

Imagine Dragons

Lana Del Rey

Lorde

The xx

Thirty Seconds To Mars

 

BIGGEST FANS

Ariana Grande

Justin Bieber

Katy Perry

Shawn Mendes

Taylor Swift

 

BEST PUSH

Hailee Steinfeld

Jon Bellion

Julia Michaels

Kacy Hill

Khalid

KYLE

Noah Cyrus

Petite Meller

Rag’n’Bone Man

SZA

The Head And The Heart

 

BEST WORLD STAGE

Steve Aoki – Live from Isle of MTV Malta 2016

Kings of Leon – Live from Oude Luxor Theatre, Rotterdam, The Netherlands 2016

Tomorrowland 2017

DNCE – Live from Isle of MTV Malta 2017

The Chainsmokers – Live from Isle of MTV Malta 2017

Foo Fighters – Live from Barcelona, Spain 2017

 

Best UK & Ireland Act

Little Mix

Louis Tomlinson

Dua Lipa

Stormzy

Ed Sheeran

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM