Dëgjo këngën e re nga Dr Dre

8:31 pm 10.07.17

 

Dr Dre është rikthyer me një këngë të quajtur ‘Gunfiyah’.

Reperi dhe producenti i mirënjohur amerikan lëshoi albumin Compton gjatë vitit 2015 dhe, prej atëherë, kënga që mund ta dëgjoni më poshtë është materiali i vetëm që ai ka lëshuar.

Kënga ‘Gunfiyah’ është lëshuar në kohën kur në kanalin HBO fillon transmetimi i serive dokumentare The Defiant Ones, ku flitet për Dr Dre dhe drejtuesin e kompanisë muzikore Jimmy Iovine.

Kohëve të fundit është raportuar se Dre mund të jetë duke punuar muzikë të re bashkë me reperin Eminem.

 

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM