Chelsea bëhet kampion i Premier Ligës angleze  (video)

9:09 pm 12.05.17

 

Antonio Conte arrin të fitoj titullin e Premier Ligës angleze në sezonin e tij të parë duke drejtuar skuadrën e Chelseat.

Ndeshja e të premtes mbrëma ndërmjet WBA dhe Chelseat përfundoj me fitoren e ngushtë, 0-1, të mysafirëve.

Futbollisti Michy Batshuayi shënoi golin e vetëm duke i siguruar titullin skuadrës londineze ende pa mbaruar të gjitha ndeshjet e këtij sezoni.

Chelsea bëhet ekipi i parë që fiton kampionatin anglez gjatë ditës së premte. Herën e fundit këtë statistikë e kishte arritur Arsenali në vitin 1989.

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM