Charlotte Gainsbourg – ‘Deadly Valentine’ 

12:25 pm 21.09.17

 

Charlotte Gainsbourg ka nxjerr singlin më të ri nga albumi Rest, albumi i parë që francezja lëshon përgjatë shtatë viteve të fundit.

Videospoti i këngës ‘Deadly Valentine’ është punuar nga vet aktorja/këngëtarja, derisa në të paraqitet edhe Dev Hynes.

“Secila video (për albumin Rest) ka ardhur nga ide personale,” thotë Gainsbourg.

Albumi Rest është i katërti i këngëtares. Në te përfshihen edhe emrat si Paul McCartney, Guy-Manuel de Homem-Christo (nga Daft Punk), Owen Pallett dhe Connan Mockasin.

 

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM