Cardi B e komenton Donald Trumpin për mbylljen e qeverisë amerikane

11:26 am 17.01.19

Cardi B / Donald TrumpCardi B ka komentuar mbylljen e qeverisë amerikane, duke deklaruar se “vendi ynë është një tmerr  tani” pasi Presidenti Donald Trump thuhet se la mijëra punëtorë federalë në punët e tyre pa pagesë.

Mbyllja e pjesshme vazhdon në SHBA, me Trumpin dhe demokratët në bisedime rreth financimit të murit të kufirit të propozuar dhe shumë të diskutueshëm të kufirit të SHBA / Meksikë.
Cardi tha për Instagram natën e djeshme për të dhënë mendimin e saj për situatën, ku ajo iu drejtua 39 milion ndjekësve të saj në lidhje me statusin politik momental:

“Unë nuk dua të dëgjoj ata që thojnë” Oh, por Obama mbylli qeverinë për 17 ditë “. “Po, ai e bëri atë, mirëpo për kujdesin shëndetësor kështu gjyshja juaj mund të kontrollojë presionin e saj të gjakut dhe ju  mund të shkojnë kontrolloni vaginën tuaj te gjinekologu pa asnjë problem.

“Tani, unë e di shumë nga ju nuk ju intereson, sepse të gjithë nuk punoni për qeverinë ose ndoshta keni një punë. Ky m** është me të vërtetë i ndyrë, kjo situatë nuk është në rregull. Vendi ynë është në një ferr tani: e gjitha për një mur të ndyrë.

“Ne me të vërtetë duhet ta marrim këtë seriozisht,” vazhdoi ajo. “Ndjehem sikur na duhet të marrim një lloj veprimi. Unë nuk e di se çfarë kohë të veprimit. Por, unë jam e frikësuar. Kjo është e çmendur dhe unë me të vërtetë ndihem keq për këta njerëz që duhet të shkojnë në punë të ndyrë dhe të mos paguhen me pagë “.

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM