Arctic Monkeys luajtën ‘She Looks Like Fun’ te ‘Late Show… with James Corden’

12:23 pm 15.05.18

 

Arctic Monkeys ishin mysafirë muzikorë në emisionin The Late Show with James Corden.

Bendi anglez luajti këngën ‘She Looks Like Fun’ nga albumi i ri Tranquility Base Hotel & Casino.

 

 

Gjatë një interviste për revistën NME, frontmeni Alex Turner tha se jetën që e ka bërë gjatë pesë viteve të fundit duke punuar me Alexandra Savior dhe projektin The Last Shadow Puppets e kanë bërë të ndihet jo rehat nëse do ta përsëriste veten, kështu që i është dashur të provoj diçka krejtësisht të re në albumin e ri të Arctic Monkeys.

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM