Albumi i ri nga Rag’n’Bone Man do të jetë hip-hop (video)

7:52 pm 10.09.17

 

Këngëtari që deri më tani njihet për soul-hitet si ‘Human’ dhe ‘Skin’ ka zbuluar një detaj rreth albumit të ri.

Duke folur për revistën NME, në prapaskenën e festivalit Bestival, këngëtari me emrin Rory Graham ka thënë: “Do të kthehem në studio shumë shpejt dhe të gdhend se si do të tingëlloj albumi i ri.”

Kur është pyetur që të zbuloj se si pret që ky album të tingëlloj, Rag’n’Bone Man shoir: “Çka vërtetë dua të bëjë është një album hip-hop.”

 

 

 

URBAN Electro

URBAN Funk

URBAN FM