Në media po qarkullojnë thashethemet se Rihanna e Jay Z por ribashkohet për një projekt të ri. Burime thanë për Page Six se dy mongolët e muzikës u takuan për një drekë biznesi në Volfgang Puck në Bel Air, ku diskutuan për muzikën dhe çfarë mund të bëjnë së bashku.

Image result for rihanna jay z
Fansat spekuluan menjëherë se bëhet fjalë për një bashkëpunim të mundshëm mes tyre, pas suksesi të jashtëzakonshëm me këngën ‘Umbrella’ në vitin 2009. Vitin e kaluar, Rihanna konfirmoi se po punonte për projekte të reja pas gati 3 vitesh shkëputje nga muzika, por nuk zbuloi detaje. Gjithashtu Riri tha se do sjellë një album në vitin 2019.